baner low

گواهینامه IMS

 IMS

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ارزان ، فوری ، سریع وحتی رایگان ازجمله خدماتی استکه مرکز ماارائه میکندو سازمانها بادریافت ISO 9001 , ISO 45001 , ISO 14001 میتوانند IMS رادریافت کنند.

گواهینامه IMS مخفف Integrated management system بصورت گواهینامه وجود ندارد وفقط یک اصطلاح محسوب میشود. اگرمجموعه ای سه ایزو ISO 9001 و ISO 14001  و ISO 45001 رابطور همزمان طراحی و پیاده سازی کرده باشد اصطلاحا گفته میشود مجموعه دارای سیستم مدیریت یکپارچه IMS است. IMS مخفف عبارت سیستم مدیریت یکپارچه میباشد ، اگر مجموعه ای فقط  ISO 14001 و ISO45001 را پیاده سازی کرده باشد HSE - MS  دریافت میکند.

البته ناگفته نماندکه مراکز ثبت و صدور گواهینامه های ایزو برای IMS نیز گواهینامه IMS صادر میکنند. IMS گویای مهارت مجموعه ها به طراحی و پیاده سازی سه ایزو  ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 میباشد. این گواهینامه تحت اعتبارIAF نخواهد بود و CB های خصوصی درداخل کشور فقط این گواهینامه را صادر میکنند IAF یک انجمن اعتبار دهنده ی بین اللملی میباشد. AB ها باهم این انجمن را ایجاد نموده اند. سیستم مدیریت یکپارچه چندین استاندارد مدیریتی را که یک سازمان در آن ثبت شده است ،ترکیب میکند . سیستم های مدیریت از طریق یک سیستم با فرآیندهایی که الزامات استاندارد را پوشش می دهند توسعه داده شده ، پیاده سازی و نگهداری میشوند.

معمولا مدیران محیط زیست بیشترین وقت خود را صرف تعمیر خسارت و تلاش برای حفظ انطباق با مقررات در حال افزایش در تعداد و پیچیدگی های محیط زیست میکنند. برنامه ریزی و توسعه IMS علاوه بر موارد مرتبط با سلامتی ، ایمنی و تعهدات زیست محیطی ، باید شامل شناسایی خطرات و فرصتهایی باشد که می تواند بر سازمان تاثیر بگذارد ، از جمله خطرات تجاری و کیفی آن ، براخی از مناطق ممکن است راحت تراز سایرین ادغام شوند و به همین ترتیب ممکن است سیستم ها کاملا یکپارچه یا جزئی باشند.

معرفی سیستم مدیریت یکپارچه براساس کیفیت موسسه انگلستان ، یکپارچه سازی شده است و ترکیبی است ازتمام شیوه های مدیریت داخلی به یک سیستم بگونه ای اجزای سیستم نمیباشد اما مرتبط به بخش جدایی ناپذیر از سیستم مدیریت شرکتهاست میباشد. به عبارت ساده تر ، سیستم مدیریت یکپارچه سیستم مدیریتی استکه ترکیبی از همه اجزای یک کسب و کار به یک سیستم منسجم تا دستیابی به هدف آن را قادر میسازدو ترکیبی از سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001 و سیستم های مدیریت ایمنی ISO 45001   نیز باشد امااین استاندارها با هم ادغام شده است.
کیفیت IMS درکیفیت چیست؟ یک سیستم مدیریتی یکپارچه میتواند ازطریق افزایش کارآیی و اثربخشی و کاهش هزینه ضمن کاهش حداقل اختلال ناشی از چندین ممیزی خارجی ، به سازمان شما سود برساند. هدف IMS چیست؟ یک سیستم مدیریتی یکپارچه  IMS همه سیستم ها و فرآیندهای یک سازمان دریک چارچوب کامل ادغام میکند ، واین امکان را میدهد تایک سازمان بعنوان یک واحد با اهداف متحد فعالیت کند. علاوه براین ، ارتباط بین مدیریت کیفیت با سیستم مدیریت ریسک باید بعنوان سیستم مدیریت است باعث افزایش اثربخشی IMS شناسایی شده است. بنابراین ، سیستم مدیریت ریسک  ایزو۳۱۰۰۰ نیز بعنوان بخشی از ادغام ارائه شده است. درحال حاضر محیط رقابتی ، افزایش فشار و نیاز مشتریان و یا ذینفعان آنرا اجباری ویژه سازمان به پیشنهاد سیستم و استانداردهای جدید است. این مقاله در مورد مزایای ادغام ، اجزای سیستم مدیریتست و میتواند همگرا و رویکرد پیاده سازی ارائه شده است.
سیستم مدیریت یکپارچه IMS بعنوان یک سیستم شناخته شدست اجزای کسب و کار را به یک سیستم ادغام میکند. پیاده سازی IMS شامل ایزو 9001 مدیریت کیفیت , ایزو 14001 مدیریت محیط زیست و بهداشت حرفه ای و مدیریت ایمنی ۱۸۰۰۱ OHSAS اما نه فقط بدین استانداردها محدود. است.  ادغام ترکیبی است تحکیم شیوه های مدیریت داخلی را به یک سیستم ، بنابراین سیستم به شکل یک بخش جدایی ناپذیر از سیستم مدیریت مرتبط است. سازمان ها نیاز به اقدام ویژه به اشتراک گذاری ابزار ، روش ها و مدیریت سیستماتیک از مناطق مختلف ، و تحقق استاندارد های مختلف و یا مدل های حاکم بر سیستم های مدیریت.
گواهینامه IMS را ارما بخواهید گروه بین المللی ثبت و ارتقاﺀ برند و توسعه سازمانی سامان کاران

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
  • تهران - جنت آباد - بلوار مجاهد کبیر - کوچه بنفشه 11 - پلاک 108 - طبقه سوم - واحد 8
  • 44810270- 021
  • 9691207- 0921
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا