baner low

گواهینامه ایزو 10668

گواهینامه ایزو 10668

گواهینامه ایزو 10668

در جوامع امروزه دارایی هایی وجود دارند که غیر قابل مشاهده هستند ولی این دارایی ها بسیار با ارزش هستند. یکی از این دارایی های غیر مشهود برند است که بیشتر سازمان ها توجه خاصی به برند شدن ندارند.

کنترل و مدیریت بر موضوعی باید در ابتدا آن را مورد سنجش قرار داد. شرکت ها برای اینکه بتوانند برند خود را تحت کنترل و مدیرت قرار دبدهند ابتدا آن را مورد ارزیابی قرار می دهند تا مشکلی ایجاد نشود. براساس گزارش های سالانه که دربارة اندازه گیری برند شد اختلاف نظرهایی در این مورد به وجود آمد که همین اختلاف عقیذه باعث شد سازمان ها به دنبال راه حلی برای این مشکل باشند. نهایتا دو سال بعد با تلاش و پشتکاری که شرکت ها از خود نشان دادند توانستند استاندارد ایزو 10668 را ایجاد کنند و آن را گسترش دهند و همچنین توانستند که گواهینامه ایزو 10668 را صادر کنند.

 

ایزو10668 توسط کمیته iso/pc231 مدیریت فراهم و تدوین گردیده است

در دنیای برند و بازاریابی صاحبان شرکت هایی قادر خواهند بود که  پیروز بشوند که در مورد قاعده ها و اصول های مربوط به برند آگاهی داشته باشند. امروزه عملکرد گذشته  یک برند تضمین نمی کند که این برند در آینده حتما موفق خواهد شد. زیرا تنها شرط موفقیت مدیران شرکت برای برند شدن محصولات شرکت این است که آگاهی خود را در مورد برندسازی بالا ببرد تا بتواند در این زمینه به دست آورد.

 

نکات مهم درباره اخذ گواهینامه ایزو 10668

 موارد ورودی ارزش گذاری برای برند شدن که موجب دریافت گواهینامه ایزو 10668 می شود عبارتند از تحلیل و بررسی حمایت قانونی و حقوق قانونی است که برای گرفتن گواهینامه ایزو 10668 می باشد. این امور به وسیله پیاده سازی مدیریت استاندارد 10668 انجام می شود.

برای اینکه محیط بازار را مورد بررسی قرار داد باید حجم موجود در بازار، ارزش، سود و باجه های فعلی و معرفی شده را مورد ارزیابی قرار داد و سپس نتیجه های این بررسی ها را در قسمت ارزش گذاری اعمال کرد. به همین سبب است که سازمان هایی که از برندشان جهت بهره مند شدن از ارزش معنوی استفاده می کنند دنبال این هستند که بتوانند گواهینامه ISO10668 را دریافت کنند.

 

کاربرد گواهینامه ایزو 10668

 وجود گواهینامه ایزو 10668 به شرکت ها کمک می کند تا بتوانند:

به وسیله برند شدن  جایگاه مدیران بالا برود و شناخته تر شوند.
باعث ایجاد محیط شاد و پر هیجان در بین کارکنان می شود. این شادی و نشاط موجب بر روی عملکرد کارکنان تاثیر خوبی می گذارد و باععث می شود بازدهی خوبی داشته باشند و شرکت را به موفقیت های بیشتری سوق دهند. فضای خوب در محیط شرکت موجب می شود که افراد متخصص داوطلب برای کار در شرکت شوند و تقاضای همکاری بدهند.
در شرایط اقتصادی بحرانی بیشترین چیزی که می تواند مقاومت داشته باشد برندها هستند که می توانند مقاوم باشند و در همه شرایط جزء برنده ها باشند.
باعث می شود شرکت ها همیشه وابسته به وفاداری مشتریان باشند.
برندهای معروف و شناخته شده بر سیاست کشور تسلط دارند و می توانند سیاست را تحت مدیریت خود قرار دهند.
برند شناخته شده محصولات کشورهای دیگر را تحت نظر خود قرار می دهند و بر آنها مدیریت دارد.
برند شدن موجب می شود شرکت درآمد بالایی به دست آورند.
در واقع گواهینامه ایزو 10668 می گوید: اگر بتوانید یک برند شوید می توانید امتیازهایی برای خود کسب کنید که این امتیازها شامل:
برند شدن موجب می شود محصولات شما جزء اولین انتخاب مشتریان شود و آنها در انتخابشان فقط برند شما را انتخاب کنند و آن را جایگیزین بقیه برندها کنند.
شرکت ها و اشخاص آرزو می کنند که برند شما را به دست آورند.
برند شدن موجب می شود قیمت محصولات خود را بالا ببرید و مشتریان محصولات این برند را با هر قیمتی که تعیین شده است خریداری کنند.
و.....

گرفتن گواهینامه ایزو10668 برای سازمان ها باعث می شود تا سازمان و کشور ارزش این برند را بهتر بشناسند. شناختن بهتر برند باعث می شود تا ایده جدیدتری در سازمان و در میان اشخاص دارای منافع به وچود آید.

هر کسی که تمایل دارد  گواهینامه ایزو10668 دریافت کند باید به مراجع صدور گواهینامه ایزو10668 رجوع کنند. مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو 10668 را هم به صورت اکردیت و هم به صورت غیر اکردیت صادر می کنند. البته بستگی به نظر متقاضیان دارد که هر کدام را که بخواهند مراجع صادرکننده گواهینامه برای آنها صادر می کنند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
  • تهران - جنت آباد - بلوار مجاهد کبیر - کوچه بنفشه 11 - پلاک 108 - طبقه سوم - واحد 8
  • 44810270- 021
  • 9691207- 0921
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا