baner low

گواهینامه ایزو از آلمان

ISO GERMANY

گواهینامه ایزو از آلمان

سازمان ایزو ارگانیست که استانداردها و الزامات آنها درون آن تهیه می شود و کشورهای بسیاری در آن عضویت دارند و مقر اصلی آن در ژنو سوئیس میباشد. متن و کلیات تمامی استانداردها درون این سازمان تدوین می شوند و مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از بررسی در صورت موافقت اکثریت آراء مورد تایید و تصویب قرار می گیرند و به عنوان استاندارد جهانی یا همان ایزو وارد عرصه جهانی می شوند. ایزو الزامات تعریف شده هر شغل و حرفه ای را تعیین می کند و برای تمامی مشاغل قوانین و ملزومات تعریف شده ای در قالب استاندارد وجود دارد. استانداردهای زیادی درون این سازمان تدوین شده اند که در کل می توان آنها را به دو دسته طبقه بندی کرد: استاندارد ایزو عمومی و استاندارد ایزو تخصصی . سازمان جهانی ISO تمامی استانداردهای تدوین شده را در سایت خود با جدیدترین تغییرات قرار میدهد. جهت مشاهده سایت ایزو می توانید به سایت  WWW.ISO.ORG وارد شده و استانداردها را در آنجا مشاهده کنید.

آلمان نیز مانند بسیاری از کشورها یکی از کشورهای عضو سازمان جهانی ایزو هست و عضویت این سازمان را دارد و نمایندگانش در یک نهاد بین المللی تحت عنوان IAF عضو هستند و زیر نظر انجمن بین المللی IAF مانند دیگر کشورها فعالیت می کنند.

 

IAF چیست؟

انجمن بین المللی IAF را میتوان اینگونه تعریف کرد، نهاد بین المللی اعتبار دهندگان تحت عنوان IAF بالا دست ترین نهاد اعتبار دهی در زمینه ی مراجع صدور ایزو میباشد و استانداردهای ایزو تدوین شده زیر نظر آن نهاد بالاترین اعتبار را دارند، اجزای و نهادهای دخیل در صدور ایزو چند بخش دارد، اول AB که مراجع اعتبار دهنده به مراجع صادر کننده ایزو میباشند و به عنوان نمایندگان IAF بهکه  CB  مراجع صادر کننده ایزو میباشد اعتبار می دهند و اجازه صدور گواهی ایزو را به آنها میدهند، تمامی AB ها باید تابعIAF  باشند و تابع قوانین IAF باشند. گواهی نامه ایزو اصل به این روال صادر می گردد یعنی گواهی نامه هایی که در نهایت تحت اعتبار IAF میباشند توسط AB های تحت نظر IAF اعتبار صدور دارند. هرکشور یک نماینده مجزا در انجمن IAF دارند، مثلا نماینده ایران NACI هست که تنها مرجع IAF در ایران است و از نمایندگان دیگر کشورها آلمان DAKKS ، کشور انگلستان UKAS ، ایتالیا ACCREDIA و سوئیس SAS و AB کشور استرالیا JAS-ANZ را می توان نام برد. و بایستی توجه داشت هر AB اجاز صدور تعداد محدودی گواهی ایزو را می تواند بدهد و AB ها اجازه صدور کلیه انواع گواهی ایزو را ندارند و مثلا یک AB اجاز ه صدور ایزو 13485 را دارد و دیگری نه. جهت اطلاع از اینکه هر AB اجازه صدور چه استانداردهایی را دارد به سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU وارد شوید.

امروزه دلالان زیادی وارد بازار شده اند که اقدام به ثبت و صدور گواهی نامه ایزو غیر معتبر می کنند و مثلا می گویند این گواهی نامه تحت اعتبار DAKKS آلمان هست و لوگو DAKKS و IAF را هم می زنند در حالیکه آن گواهی نامه فیک و تقلبی هست. البته لازم بذکرست از آوریل سال 2021 مراجع صادر کننده ایزو حق درج لوگو AB  و IAF را بر روی گواهی ایزو ندارند و جهت این قانون IAF خودش اقدام به رجیستری می کند. جهت این امر بایستی وارد سایت www.iafcertsearch.org شده و مشخصات خواسته شده وارد شود و استعلام اعتبار ایزو IAF از آنجا گرفته شود.

مرکز ثبت و صدور بین المللی سامان کاران به عنوان یکی از مراکز اصلی ثبت و صدور گواهینامه های ایزو اطلاعات لازم در خصوص اصالت ایزو و مراجع صادر کننده ایزو تحت اعتبار کلیه AB های تمامی کشورها من جمله آلمان را در اختیار متقاضیان اخذ گواهی ایزو قرار می دهد. مشاورین مرکز سیستم کاران با شناخت تمامی AB ها هر گونه اطلاعاتی را که متقاضیان در خصوص مراجع صادر کننده ایزو و AB ها داشته باشند را در اختیار آنها قرار می دهد و در اعتبار سنجی و نحوه رجیستری انواع ایزو با بهره گیری از مشاورین خبره آنها را راهنمایی می کند تا فریب موسساتی که خودشان را معتبرترین می دانند و با ظاهر سازی وعوام فریبی و درج لوگو و برچسب و مهر برجسته و ترفندهای مختلف گواهی نامه های فاقد اعتبار صادر می کنند و با ساختن سایت هایی با ظاهری فریبنده گواهی های ایزو را درون آن سایتها قابل رجیستری معرفی میکنند که حتی نام سایتها الکی است و با سواستفاده از نام برندهای معتبر و اضفه کردن پسوند و پیشوند و بازی باکلمات شبیه سایتها معتبر نام گذاری میکنند

با مرکز ما و مشاورین ما از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شید. مرکز ثبت و ارتقاء برند و توسعه سازمانی  سامان کاران

 

گواهینامه ایزو از آلمان صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
  • تهران - جنت آباد - بلوار مجاهد کبیر - کوچه بنفشه 11 - پلاک 108 - طبقه سوم - واحد 8
  • 44810270- 021
  • 9691207- 0921
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا